Co u nás můžete objevit?

Alej republiky

Byla vysazena k příležitosti 100. výročí vzniku Československa v říjnu 2018.

Lípa svobody v Klimkovicích

28. 10. 2018 byla k připomínce 100. výročí vzniku Československé republika slavnostně vysazena Lípa svobody, a to v areálu kostela Nejsvětější Trojice.

Lípy T. G. Masaryka

V říjnu 2018 k příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky byly 10leté lípy na Náměstí v Klimkovicích slavnostně pojmenovány Lípami T. G. Masaryka.

Lípa svobody v Josefovicích

Současná Lípa svobody byla v Josefovicích vysazena v roce 1945, a to na místě Masarykovy lípy, která byla během okupace záměrně zlikvidována.

Podchmelnický buk

Díky své výjimečnosti patří tento strom mezi chráněné památné stromy České republiky.
Druh stromu: buk lesní
Obvod kmene: 440 cm
Výška stromu: 35 m

Na Láni

Prostranství Na Láni je posvátné místo Klimkovic, kde nikdy nebudete sami. Společnost Vám bude dělat několik lip, které mají každá svou historii, katolický kříž i podivná mohyla a hlavně posvátný Genius Loci.
více zde

Lipová alej

Po Opavské cestě a touto lipovou alejí po stovky let putovávaly formanské vozy se solí a jinými komoditami z hlavního města Slezska do tehdejšího centra zdejšího kraje - Klimkovic. Chodila tudy procesí věřících na mše do Hrabyně a na svých koních se zde proháněla zdejší hrabata. V neprostupných lesích číhali lupiči a loupežníci a nedaleko odtud dokonce došlo ke zdokumentované úkladné vraždě.