Navigace

Obsah

Co u nás můžete objevit?

přírodní zajímavosti

Park Petra Bezruče

Park Petra Bezruče je zeleným srdcem našeho města. Hrají si tady děti, scházejí se milenci, můžete si zde užít pravé vesnické zábavy nebo tichý klid za rybářským prutem. Park je volně přístupný - tak vstupte!

rozhledny a vyhlídky

Lesní park

Navštivte Lesní park Klimkovice - v prostředí přírodního lesa jsou umístěny ekologické herní prvky, informační panely a odpočinkové lavičky!
www.lesni-park.cz

prameny, studánky

Liduščiny studánky

Vzkříšení místa, které bývalo pro osadu Hýlov strategickým zdrojem vody, proběhlo v roce 2015 pod rukama klimkovických skautů, dobrovolníků a nadšenců.

Kouzelná studánka

Kouzelné místo plné magie a nevysvětlitelných událostí. Na vše dohlíží dvanáct měsíčků a dvanáct znamení zvěrokruhu...

Studánka v Pekelném dole

Do Pekelného dolu vstupujte opatrně a uvážlivě, raději s sebou přineste nějakou obětinu případným rarachům a démonům... Jeden nikdy neví...

Studánka Pod Chmelníkem

Bezvýznamné bláto v bezvýznamném remízku se proměnilo v jedno z nejkrásnějších jarních zákoutí Klimkovic. Studánku hlídá Strážkyně a hádejte, proč se jí kolem nohou vine medvídě...?

Studánka Habrová

Co svět světem stojí, tato studánka byla vždy plná vody. Dnes se píše rok 2018 a voda téměř neteče...

Lihovarská studánka

Za zdí bývalého lihovaru, ve vlahém stínu stromů, sedávala proslulá klimkovická brenpartyja. Dnes se zde můžete pohodlně posadit i Vy, vyhřívat se v ranním slunci a krmit kačenky na rybníku.

památné / významné stromy, aleje

Podchmelnický buk

Díky své výjimečnosti patří tento strom mezi chráněné památné stromy České republiky.
Druh stromu: buk lesní
Obvod kmene: 440 cm
Výška stromu: 35 m

Na Láni

Legendy praví, že na tomto místě stávala původní osada, které jeho obyvatelé podle bájného Klimka dali jméno Klimkovice. Žádné dokumenty to nepotvrzují, ale toto místo Klimkované přesto po celé generace chovají ve velké úctě.

vycházkové okruhy

Údolí Polančice

Jeden z nejkrásnějších turistických okruhů kolem Klimkovic. Šťavnaté údolí je přírodní spojnicí mezi městem a lázněmi a vstupní branou do podhůří Jeseníků.